Excalibur

Enigma Force / Shadowfire

Napsal(a)  pondělí, 22 březen 2021
Enigma Force / Shadowfire Enigma Force / Shadowfire

Po přečtení předcházející stránky s šestnáctibitovým Buckem si mnohý osmibitový Kosmický Válečník posteskne. Nezoufejte však dlouho, protože i na malé počítače se najde nejedna výborná sci-fi hra. BeyondSoftw. naprogramovala před pár lety dokonce seriál.

Enigma Force

Enigma Force je speciální kosmické komando, které se skládá z několika dobrodruhů. Jako v "Buck Rogersovi", umí každý ze skupiny něco jiného. Úderný oddíl se stává ze dvou pozemšťanů (č.1 velitel Zark, technička Severina), dvou mimozemšťanů (šéfpilot Manto, rychlý bojovník Torik) a dvou robotů (android Syylk, bojový robot Maul). Jejich první úkol, osvobození vyslance Kryxixe, můžete s nimi společně prožít ve hře Shadow Fire (plánek v tomto čísle).

Enigma Force / Shadowfire

Hra je vytvořena ve dvojrozměrné grafice bez náročných zvukových efektů. Je něčím mezi adventure a strategickou hrou, protože jen vzorná spolupráce celé skupiny vás vede až k vytčenému cíli. Zaujme rozsáhlé ovládací menu, za které by se nemusela stydět nejedna "rádoby" strategická hra na Amize či Atari ST

Enigma Force
Vydavatel: Beyond Software Typ: arcade
Rok: 1986    
Grafika: 2 Hudba: 3
Nápad: 2 Zábava: 2
66%

 

 

Shadowfire

Názornými ikonami přímo ovládáte pohyb postav, sbíráte a používáte zbraně nebo sledujete zdravotní stav party.

Po prvním neúspěšném dobrodružství (vyslanec byl sice zachráněn, ale zlý tyran Zoff uprchl) si dala Enigma rok přestávku. Ze skupiny vystoupili oba mimozemšťané, ale zdravé jádro zůstalo. Kdo byl firmě Beyond S. věrný, měl se ve "dvojce" na co těšit. Pokračování hry se jmenuje stejně jako staré vesmírné komando - Enigma Force. Čeká na vás poslední a rozhodující boj s neřádem Zoffem.

Enigma Force / Shadowfire

Hra byla úplně předělána, zůstalo jen obrázkové ovládání. Postavičky dostaly solidní trojrozměrné tělo a ze Zoffovy základny se stal rozsáhlý labyrint místností. Uspěšné strategické prvky byly ponechány, takže vznikla jedna z nejlepších osmibitových her.

LLG

Shadowfire
Vydavatel: Beyond Software Typ: adventure
Rok: 1985/86    
Grafika: 3 Hudba: 4
Nápad: 2 Zábava: 2
55%

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Číst 326 krát Naposledy změněno pondělí, 22 březen 2021
Excalibur

Články z herního časopisu Excalibur jsou publikovány s dovolením vydavatele Martina Ludvíka, majitele společnosti © Popular Computer Publishing.

Internetová stránka: https://www.excalibur.cz

Více z této kategorie:

« Roadkill Golden Axe »