Excalibur

Speedball II

Napsal(a)  pondělí, 22 březen 2021
Speedball 2 Speedball 2

Víte, která hra bude nejpopulárnější a nejrozšířenější po celé Galaxii ve 23. století?

Pokud jste četli minulý Excalibur, (kde už jsme podrobněji odpovídali), nebo si alespoň jednou jedenkrát zahráli hru Speedball, je už vám vše jasné. Speedball má nejblíže k americkému fotbalu se silnými prvky boxu. Potom se ani nelze divit, že hra nese podtitul Brutal Deluxe. (Je to třeba překládat?)"

"..a už nám na ocelovou plochu přichází devět Železných Tygrů. Vede je statný muž v lesklém namodralém titanovém brnění – Kulhavý Tom. Proti nim nastupují RudiKostiči v čele se Šíleným Billem. Toho rozeznáte snadno, chybí mu jedno oko a levá ruka. Dnešní zápas vám přináší firmy Smrťák company a Je-do-Cola..."

Speedball 2

Tak nějak by asi sportovní komentátor popisoval začátek zápasu moderních gladiátorů. Nehraje se tu jenom na branky, ale i na docílená zranění soupeřů. Uprostřed hřiště je "násobič skóre"; ocelový míč jde snadno nabít elektrickým proudem; na hrací ploše se váleji mince a i doping je povolen. Jedna osoba tu ale chybí - rozhodčí. V zápase, kde je dovoleno úplně všechno, není zapotřebí. Pro naše vlajkonoše přímo ideální stav!

Speedball 2

Na hře spolupracovali grafici a výtvarnici firmy BitmapBrothers. Jako vždy odevzdali kvalitní práci. Vše je vyvedeno v namodralých ocelových barvách, na PC-VGA je využito všech 256 barev. Jsou tu snad všechny odstíny modré. A zvuk? Nejvyšší počet bodů za hudbu a minulý rok první místo v kategorii hudebních doprovodů (soundtracků) od anglických herních časopisů!

LLG

Podobnou brutální hru na bruslích najdete pod jménem Skateball (1989). 

Speedball 2
Vydavatel: Imagine Works Typ: sport
Rok: 1990    
Grafika: 1 Hudba: 1
Nápad: 2 Zábava: 1
90%

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Číst 326 krát Naposledy změněno pondělí, 22 březen 2021
Excalibur

Články z herního časopisu Excalibur jsou publikovány s dovolením vydavatele Martina Ludvíka, majitele společnosti © Popular Computer Publishing.

Internetová stránka: https://www.excalibur.cz