Recenze z časopisů

neděle, 14 březen 2021

S černokněžníky a válečníky byla a vždycky bude práce - to ví každý správný player. Jeden takový darebák se na nás šklebí ze hry GOLDEN AXE od automatového giganta Segy.

neděle, 14 březen 2021

SUPER CARS II můžeme zařadit mezi nejnetrpělivěji očekávané hry roku 1991. Protože to bylo programátorům firmy Gremlin jasné, dali si na pokračování "superaut" záležet. Výsledek? Dvoudisketová chuťovka pro příznivce autíček.

pondělí, 22 březen 2021

Vývojový systém Lucasfilm Games, tzv. Scumm systém (byly v něm vytvořeny hry Maniac Mansion, Indiana Jones III a též Zak McKracken) zaznamenal některá další vylepšení.

středa, 11 červen 2014

Hra, jež přišla v nesprávný čas.

Black může být třeba Denim, Celebration nebo Magie. Black však může být také Viper a právě stejnojmennou hru vytvořila italská skupina „Light Shock“ a nám ji k otestování poskytla rakouská producentská firma „NEO Software“.

pondělí, 22 březen 2021

Pracujete na směny? Na koho zrovna nepřipadla v podniku noční směna, může svou hrůznou pracovní noc prožít v jedné z her Lucasfilmu. Firma Industrial Might 8 Logic Ltd. má jedno místo volné...

pondělí, 22 březen 2021

Víte, která hra bude nejpopulárnější a nejrozšířenější po celé Galaxii ve 23. století?

středa, 23 duben 2014

Není to tak dlouho, co se na našich friedly mašinkách objevila hra. Nebyla to hra ledajaká a spoustě lidí se vcelku líbila. Protože se líbila, tak se asi i prodávala a to dává ve většině případů slušnou šanci na pokračování. Zeewolf II je ještě lepší. Fakt.

pondělí, 10 březen 2014

Po těžkém boji Corvus konečně zasáhl Dsparila šípem Fénixa. Dsparil dříve než se rozlétl na kusy, pronesl posledním dechem sudbu, která se měla stát Corvusovým osudem. Poté, co prošel portálem, pochopil, co Dsparilova věštba znamenala. Byl přenesen do vnějších světů, bez naděje na návrat domu Roky bloudil po nekonečných pláních vnějších světů. Každý další svět, kterým procházel, byl pochmurnější a nepřátelštější než předchozí.

pondělí, 22 březen 2021

Po přečtení předcházející stránky s šestnáctibitovým Buckem si mnohý osmibitový Kosmický Válečník posteskne. Nezoufejte však dlouho, protože i na malé počítače se najde nejedna výborná sci-fi hra. BeyondSoftw. naprogramovala před pár lety dokonce seriál.

úterý, 10 červen 2014

Je to něco jako Doom a možná ještě lepší!

Bylo by zajímavý pokusit se zjistit kolikrát začínal nějakej článek žvatláním o natržený plachtě, ale je fakt, že o situaci, která momentálně na amiga scéně panuje se nic jiného říct nedá. S doomovkama se na amize roztrh pytel. Každej se jak blázen snaží dokázat, že na amize to taky jde, a že texture-maping jde velice slušně provozovat i na počítači, který se zdál být kvůli svému doom-módu (sice triviální, ale přesto celkem výstižný pojem pro amigovskej non-chunkycooper mód) venku ze hry. Je mi nesmírným potěšením říct, že Breathless je skutečně první zoomovačka, o který můžu směle prohlásit: Je to něco jako Doom a možná je to ještě lepší !