Betaverze ke stažení. Rick Dangerous v remasterované edici.

Na stránky píšu novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Vzpomínáte si na hru „Rick Dangerous“, velmi náročnou plošinovku, ve které jste si připadali jako filmová postava Indiana Jonese? Pro ty, kteří chtějí zažít podobná dobrodružství je nově k dispozici veřejná beta verze ke stažení. Určeno pro A1200 a CD32.

Betaverze ke stažení. Rick Dangerous v remasterované edici.

Hra Rick Dangerous byla vyvinuta společností Core Design v roce 1989 a byla vydána na velké množství platforem. Samotná hra z velké části vychází z filmu Indiana Jones: Dobyvatelé ztracené archy (což jde velmi dobře poznat hnedka v první scéně hry).

Hrajete za britského agenta, který se jmenuje Rick Dangerous a v roce 1945 se vydává pátrat po ztraceném kameni Goolu do amazonské džungle. Ale naplánovaná cesta se změní, jelikož s letadlem havaruje v džungli, po spuštění hry se ocitá v amazonské jeskyni. Vyzbrojen pistolí, dynamity a svojí bystrostí se Rick musí probojovat přes jeskyni do dalšího levelu.

Druhá herní úrověň je vnitřek pyramidy v Egyptě, poté následuje nacistický hrad Schwarzendumpf, kde je zapotřebí osvobodit spojenecké vojáky. Poslední mise čeká Ricka na tajné raketové základně, kde chrabrý Rick zabrání raketovému útoku na Londýn.

Jednoduchý popis, o dost těžší se tam dostat. Skoro na každém kroku číhá nebezpečí, v podobě smrtících balvanů, různých padouchů a ostnatých pastí. Hra to není úplně nejjednodušší a celou úroveň je dobré se naučit zpaměti.

Rick Dangerous Remastered
Rick Dangerous Remastered

Více o betaverzi

Betaverze je očíslovaná 0.4, jak je vidět níže, práce je ještě hodně a první úroveň by měla jít skoro celá dohrát.

úroveň Jižní Amerika: téměř hotovo
úroveň Egypt: WIP 70%
úroveň Schwarzendumpf Castle: Ripování mapy a spritů 50%
úroveň Raketová základna: 0%

Jedná se o backport z herní konzole pro Nintendo Wii (remake od Magic Teamu), využívá 32 barev, remasterovaná hra je na Amigu vyvíjena ve Scorpion Engine od Earoku. Obsahuje zbrusu novou titulní obrazovku a také hudební doprovod.

Rick Dangerous Remastered
Zdroj: www.indieretronews.com
Download: https://z-team.itch.io