Opičák Toki se brzy bude prohánět na Amstradu

Na stránky píšu novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Na počítače Amstrad v poslední době vychází poměrně dost velmi zajímavých herních kousků.

Opičák Toki se brzy bude prohánět na Amstradu

Připomenout si můžeme velmi dobře hodnocený a krásně vypadající Pinball Dreams, následovaný Ghosts 'n Goblins (zatím jen preview), Alcon 2020, Red Sunset, SGT. Helmet Training Day 2020 a The Abduction of Oscar Z.

Opičák Toki se brzy bude prohánět na Amstradu

Pro milovníky této platformy je dobrá zpráva, že vlna novinek neustává a další kousky jsou na obzoru (Rit and Tam, Wonder Boy remake), nově to bude známá hra s opičákem Toki.

Začátek historie této hry najdeme v zemi vycházejícího slunce, roku 1989 zde byla nově uvedena do heren. Jedná se o styl „run & gun“ a hráč ovládá začarovanou opici, která musí bojovat s hordami nepřátel, které likviduje energetickými koulemi (které létají z pusy, jen tak pro vysvětlení, aby nedošlo k nějakému nemístnému omylu).

Konečným cílem hry je zlý čaroděj, který zaklel Tokiho do opice, takže hodlá tento osud zvrátit na svou stranu. K tomu je mimochodem v plánu i zachránění unesené princezny.

Hra svého času vyšla na velké množství platforem (NES, Sega Mega Drive, Atari Lynx, Atari ST, Amiga a Commodore 64), před několika lety vyšel remake pro PC platformu a je možné jej zakoupit na platformě Steam.

Majitelé úžasně zajímavé mašinky, jménem Amstrad se po letech dočkají také. Níže je odkaz na stažení betaverze.

Toki - Amstrad
Zdroj: www.indieretronews.com
Twitter: https://twitter.com
Download (beta): www.amstradggp.com