Tetris dotBAS - Nový klon Tetrisu ve vývoji pro Amstrad CPC

Na stránky píšu novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Pokud jste měli rádi hru Tetris a nebo Columns, jistě vás potěší, že pro Amstrad CPC bylo zveřejněno preview na zbrusu novou logickou hru inspirovanou těmito hrami, kterou vyvíjí Francesc Alcaucer.

Final Assault

Tetris dotBAS je nejen klonem Tetrisu (který je stále stále ve vývoji, pomocí jazyka Locomotive Basic) pro počítače Amstrad CPC, ale také podporuje jednoho až dva hráče, kteří mezi sebou soutěží o to nejlepší skóre.

Tetris dotBAS
Tetris dotBAS

Ačkoli jsme se v průběhu let dočkali mnoha klonů, z nichž některé byly dobré a jiné spíše špatné, dnešní Tetris dotBAS je další verzí Tetrisu, který je stejně zábavný i v tomto raném stádiu vývoje (aktuálně chybí hudba).

Historii této legendy začal psát softwarový inženýr Alexej Pajitnov, který v roce 1984 vytvořil hru „Tetris", když pracoval pro Dorodnicynské výpočetní středisko Sovětské akademie věd, výzkumné a vývojové centrum v Moskvě vytvořené vládou. O několik let později se tato hra stala obrovským hitem na přenosné konzoli Gameboy od Nintenda.

Tetris dotBAS
Zdroj: www.indieretronews.com
Download: https://falcaucer.itch.io/tetris