Kultovní TAITO STATION se zavírá

Na stránky píšu novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Tokio je jedno z nejlidnatějších míst na planetě. Jeho panorama se neustále mění a změny jsou vidět i tam dole, na ulicích tohoto velkoměsta.

Kultovní TAITO STATION se zavírá

Velký nedostatek prostoru znamená, že staré budovy dávají přednost novým. Podniky, které tady byly roky, musí v měnícím se světě uvolnit místo nově přichozím.

Nejprve to byla budova Sega (GiGo) 2, která se zavřela v srpnu loňského roku, a nyní, jak uvádí SoraNews24, bude ikonická pobočka Nishi Shinjuku Taito Station zavírat své brány také.

TAITO STATION

Samotné Taito je kousek pěšky od západního východu ze stanice Shinjuku, nejrušnějšího tokijského železničního uzlu. Jako u většiny městských arkád v Japonsku se jedná o čtyřpodlažní palác plný digitální zábavy.

I když se nejedná o největší arkáde hernu v Tokiu, má velmi výhodné umístění. Je v blízkosti oblíbeného elektronického supermarketu Yodobashi Camera, několika restaurací a není také příliš daleko od Tokijské metropolitní vládní budovy a jejích úžasných observatoří, což z ní činí velmi snadnou zastávku pro jednu rychlou hru, během nákupů a nebo poznávacích exkurzí.

S tímto bude 21. března konec.

Kultovní TAITO STATION se zavírá
Zdroj: https://ausretrogamer.com
Zdroj: https://soranews24.com
LiveJapan: https://livejapan.com