C64

Bomberland - Bomberman pro C64!

Na stránky píšu novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

V mládí jsem miloval hry pro více hráčů. Jedna z nejoblíbenějších byl MasterBlaster (a stále je!), klon Bombermana. Vaším úkolem bylo pozabíjet ostatní hráče v bludišti. Postavička na herní ploše sbírala různé bonusy, v podobě extra bomb, většího plamene, rychlejší chůze a dalších vychytávek. Tuhle hru jste někdy určitě hráli. (;

Bomberland - Bomberman pro C64!

Bomberman (známý také pod jménem Dynablaster) vydala v roce v roce 1983 společnost Hudson Soft, později tento kousek publikovalo Konami. Nyní se dostává Bomberland na Commodore 64! A je také volně ke stažení.

Původně Bomberland vyšel v roce 2013 jako komerční klon klasické hry Bomberman. Hra vyšla na cartridge a požadovala Commodore 64/128/GS. Přes 10 let vývoje u ní strávil Michael 'Skull' Okowicki.

Hra obsahuje multiplayer pro 2-5 hráčů, 36 arén v módu jednoho hráče. Najdeme zde mnoho nepřátel i náročné závěrečné bossy, potěší i SID krásný soundtrack od Owena 'Conrad' Crowleyho.

 

Bomberland
Zdroj: http://www.indieretronews.com
Eshop: http://rgcd.bigcartel.com