C64

Monstro Giganto je zajímavá PETSCII novinka

Úžasně vypadající hra pro Commodore 64, která pro vykreslení grafiky využívá PETSCII mód.

Monstro Giganto je zajímavá PETSCII novinka

Převezměte kontrolu nad příšerou podle vašeho výběru a bojujte proti počítači a nebo jinému hráči. Kdo bude v této hře oslavován jako král Monstros, v síni slávy Monstro Giganto?

Monstro Giganto

Vybrat si můžete z několika příšer, z nichž každá má své speciální dovednosti a pohyby. Jak si můžete všimnout na obrázku výše, hra disponuje opravdu originální grafikou, má obrovské animované postavy a najdeme zde více než 200 zdigitalizovaných slov, které doplňuje zajímavý soundtrack. Ukládání highscore a kompatibilita s normou PAL/NTSC také potěší.

PETSCII je ASCII kód ​​počítače Commodore 64. Můžeme jej najít také pod názvem CBM-ASCII nebo PET-ASCII. 

Monstro GigantoJelikož vše výše popsané potřebuje slušný datový tok, hra běží výlučně z cartridge, jelikož z ní jsou nepřetržitě streamovaná data do počítače. Proto není dostupná pro disketovou mechaniku.

Ale je možnost při koupi stáhnout soubor .CRT soubor (formát GMOD2 a EasyFlash), který lze použít v emulátoru a nebo na skutečném hardware, jako je Ultimate 1541-II. Takže před koupí doporučuji udělat revizi svého hardware, jestli je kompatibilní.

Předobjednávku můžete provést na odkazu níže, kde je k vidění opravdu bohaté balení hry.

Monstro Giganto - C64
Zdroj: www.indieretronews.com
Eshop: https://rgcd.bigcartel.com
Na stránky píšu novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.