C64

Paper Planes, aneb bláznivá letadélka pro C64

Na stránky píšu novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Paper Planes je nová hra pro počítač Commodore C64, kterou vyvinula společnost Arlasoft. Ve hře musíte posbírat co nejvíce žlutých předmětů a zároveň řídit vlevo a vpravo, abyste se vyhnuli stále se zvyšujícímu počtu nepřátelských letadel a nesrazili se. Prostě blázinec. 

Paper Plans, aneb bláznivá letadélka pro C64.

Nepřátelská letadla se pohybují stejnou cestou jako vy, s tím rozdílem, že na rozdíl od vás nemohou obletět obrazovku z jedné strany na druhou a místo toho se otočí.

To znamená, že můžete zkoušet různé strategie, jak manipulovat s pohybem nepřátel, nebo se jednoduše spolehnout na rychlé reflexy a vyhnout se problémům s hrozící srážkou. Jedná se o ideální průpravu pro zájemce o zaměstnaní leteckého dispečera.

Paper Plans
Paper Plans

Aby to nebylo jednotvárné, tak ve hře najdeme také powerupy, které dokáží na několik sekund (jedná se přesně o 8s) ovlivnit dění na obrazovce. Když vyprší, zobrazí se zvukové a vizuální upozornění. 

S - Zpomalení nepřátelských letadel (nejčastější)
I  - Nezranitelnost při srážce s nepřátelským letadlem
E - Nepřátelé opouštějí okraj obrazovky (nejméně časté)

I když nemáte C64, tak si hru můžete na odkazu níže pustit v prohlížeči. Určitě stojí za vyzkoušení.

Paper Planes
Zdroj: www.commodore-news.com
Download: https://arlagames.itch.io/paper-planes-c64