Overdrive - verze pro MS-DOS je ke stažení na archive.org

Na stránky píšu novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Ač se na těchto stránkách nenajde moc novinek pro starý MS-DOS, nyní přináším poměrně čerstvou zprávu, která potěší milovníky aut. Před několika dny byla na serveru archive.org zveřejněna ke stažení nikdy nevydaná konverze Amiga hry Overdrive pro systém MS-DOS.

Overdrive - verze pro MS-DOS je ke stažení na archive.org

Původně hru Overdrive vydala známá společnost Team 17 na Amigu. Jestli vám něco říká název Super Cars, tak budete poměrně blízko této hry. Jedná se o závody malých autíček z pohledu seshora. Tuto konverzi vyvinul v roce 1993 italský tým Holografix (Francesco Iorio, Matteo Tesser a Giulio Fornasar), ale nikdy nebyla vydána.

Overdrive, konverze pro MS-DOS
Overdrive, konverze pro MS-DOS

Oproti oficiální konverzi pro DOS, která byla vydaná v roce 1995, obsahuje ta od Holografixu čtyři protivníky na trati (místo dvou v původní verzi), MIDI hudbu a byla navržena tak, aby běžela při 60 FPS na 386SX. Tato verze je kompletní (ač se mi jí osobně z neznámého důvodu nepodařilo spustit pod DOSBox-X), ale obtížnost je stále trochu nevyvážená a je v ní několik chyb. Veškerá grafika ve hře je dílem společnosti Team 17. Jestli máte rádi autíčka a staré hry, určitě stojí za vyzkoušení.

Overdrive - MS-DOS
Download: https://archive.org