Chuckie Egg

Na stránky píšu novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Utekla už velká řádka let, kdy jsem na Didaktiku proháněl tlusťocha po plošinkách a kradl nebohým slepicím vajíčka. Pohledem do kalendáře zjistíme, že velká řádka let se rovná číslu 38 let.

Chuckie Egg

Jednoduchým výpočtem zjistíme, že se jednalo o rok 1983, kdy byla hra uvedena na počítač BBC Micro. Později se objevila i na počítačích ZX Spectrum, C64, Amstrad CPC a Amiga.

V současné době není problém si hru zahrát bez emulátoru, na moderních počítačích, díky společnosti Langford Productions. Ta je známá předělávkami starých hitů z počítače ZX Spectrum (Jumping Jack, The Hunch nebo Psst).

Chuckie Egg

O co ve hře vůbec jde?
Ve hře ovladáte týpka jménem Hen-House Harry. Jedná se o slušně vypaseného týpka, kterého budete v této hře prohánět. V každém levelu musíte ukořistit 20 vajec, než vyprší přidělený časový limit.

Časový limit jde také na chvíli zastavit (a k tomu si navýšit skóre), stačí sebrat hromadu semen, kterých se několik vždy v úrovni nachází. Tato možnost je časově omezená, jelikož je můžou sezobnout slepice, které jsou rozesety po celé herní plošea budou vás nekompromisně prohánět. Dotknete se jich. Smrt. Spadnete do propasti. Smrt a přicházíte o drahocený život. Prostě to není tak jednoduché, jak to vypadá a smrt bude v pozdějších levelech všudypřítomná.

Dokončete 8 levelů a budete mít o zábavu postaráno, jelikož se dostane ta gigantická kachna z klece a v ten okamžik nastane pro tlusťocha ta pravá hoňka.

Chuckie Egg
Chuckie Egg verze pro ZX Spectrum

Jakou verzi zvolit?
Volit můžeme mezi moderní grafikou a nebo verzí pro ZXko. Osobně zůstávám u originální verze. Ten prdící zvuk při skoku do smrti nikdy nezapomenu.

Chuckie Egg
Datum vydání: 12. září 2013
Vývojář: Richard Langford
Vydavatel: Langford Productions
Platformy: PC
85%
Komentář:

Super! Pamětníkům doporučuji si zahrát. Vzpomínky se vrátí.