Žhavá novinka! Alex Kidd přichází ve třetím díle s podtitulem "Curse In Miracle World"

Na stránky píšu novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Tamtadadá! Nečekaně se objevil třetí díl klasické plošinovky na herní konzoli Sega Master System. Kdo nevěří, ať k downloadu běží!

Žhavá novinka! Alex Kidd přichází ve třetím díle s podtitulem "Curse In Miracle World"

V roce 1987 Sega vydala pro herní konzoli Master System skvělou plošinovou hru, která se jmenovala „Alex Kidd“. Ačkoli byla prvně vydána v roce 1986 jen pro zemi vycházejícího slunce a až o rok později celosvětově, stala se i tak jednou z nejznámějších a nejpopulárnějších her pro tuto platformu (pssst, určitě jí dost pomohlo, že byla ve velkém množství konzolí Master System rovnou integrována).

Alex Kidd 3 - Curse in Miracle World

To ale v globálu to nemění nic na tom, že i v současné moderní době vznikají další neoficiální díly.

Velký fanoušek této hry, jménem Yeti Bomar (aka Watain), oznámil vydání parádně vypadajícího pokračování - „Alex Kidd 3 - Curse In Miracle World“ pro Sega Master System. Jestliže máte slabost pro tuto 8bitovou herní mašinku a do toho milujete plošinovky, tak níže zkontrolujte odkaz s downloadem. 

Hra je postavena v editoru KiddEd a nový díl obsahuje nová vozidla, nové hrady, nové sprity, vylepšenou grafiku, nové úrovně, fantastický soundtrack a mnohem dalších věcí. To už si musíte prozkoumat sami!

Alex Kidd - Curse In Miracle World
Zdroj: www.indieretronews.com
KiddEd: http://emulicious.net
Download: https://yeti-bomar.blogspot.com