PAC-MAN - Další verze hry Pac-Man pro ZX Spectrum

Na stránky píšu novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Her s ikonickým žlutým žroutem není nikdy dost. Tato legendární počítačová hra od společnosti Namco se ve své historii podívala snad na všechny myslitelné platformy.

PAC-MAN

Na spřátelených stránkách Indie Retro News bylo zmíněno již mnoho her s postavičkou Pac-Man. Od Jr. Pac-Mana na Intellivision, přes Pac-Mana na Pico-8, až po nejnovější Pac-Hack na ZX Spectrum (všechny se liší stylem od klasického hitu z 80. let).

PAC-MAN
PAC-MAN

Nyní tady máme dostupnou další variaci od GLDM Games, kteří vydali svou verzi hry, která je k dispozici pro ZX Spectrum. Hlavní menu je sice v italském jazyce, ale to na samotné hratelnosti nic neubírá.

Pac-Man byl na ZX Spectrum vydán již na počátku 80. let, ale na rozdíl od oficiální verze prodávané AtariSoftem před lety a novějšího Pac-Hacku je tato verze od GLDM Games vlastním portem klasické arkádové hry, ve které si podle slov vývojáře můžete užít zábavu při útěku před duchy a pojídání pilulek v plné kráse 8 bitů.

PAC-MAN
Zdroj: www.indieretronews.com
Download: https://gldm.itch.io