Předělávka klasiky z 80. let dostupná na ZX Spectrum

Na stránky píšu novinky ze světa retra, jak mi můj čas a život dovolí. Nevyhledávám multiplayer, preferuji nejvíce single player, popř. multiplayer u jednoho počítače. Mým nejoblíbenějším počítačem je Amiga, z novějších konzolí to je Nintendo Wii a Switch.

Možná si pamatujete tuhle hru z dětství, kdy jste jí hráli na hučícím PC, které disponovalo CGA grafickou kartou s příšernou barevnou paletou.

Předělávka klasiky z 80. let dostupná na ZX Spectrum

Hru Alley Cat vytvořil v roce 1983 Bill Williams a vydala jí společnost Synapse Software pro počítače Atari. Až o rok později byla portována na kancelářskou platformu IBM PC. Tudíž se nejedná o domovskou platformu, jak si mnoho lidí mylně myslí. Ač je pravda, že zde se tato hra stala nejznámější.

V této hře ovládáte černou kočku, která se chce dostat za svojí láskou. Kocour Freddy kvůli tomu musí podnikat výpravy do lidských obydlí, kde na něho čeká spousta úkolů. Ale první krok je dostat se z ne moc vábné uličky, přes visící prádlo a popelnice do jednoho z náhodně otevírajících se oken.

Misifu Remeow

Když už se dostane dovnitř, musí plnit zmíněné úkoly. Jedním z nich je třeba lovení myší v gigantickém sýru, sežrání granulí z misky psovi, který ve stejné místnosti spí, lovení ryb z akvária. Celou dobu si musíte dávat pozor na různé nepřátelské objekty, které vaši snahu mohou zmařit. Ať se jedná o pobíhající chlupáče, zametající koště.

Na ZX platformě se hra prvně objevila v roce 2019, kdy probíhala soutěž remaků ZX-DEV MIA. To se ještě jmenovala Misifu, tato upravená verze nese název Misifu Remeow. 

Misifu Remeow

Vylepšuje nejen grafiku mezinárodně známého umělce Jarlaxe (který vytvořil předchozí verzi), ale také obsahuje optimalizovanější kód a vylepšenou detekci kolizí, skóre. Za to vše díky Jordimu, který tuto upravenou verzi vytvořil.

Hra využívá standardní spektráckou paletu, ale můžete si zvolit i mód CGA (jsem zvědav kolik lidí tuhle volbu zvolí, bez konzumace houbového čaje z lysohlávek). Link na stažení hledejte pod videem.

Trophy - NES
Zdroj: www.indieretronews.com
WWW: https://jbinary.itch.io